TASARIMCI 2017-04-27T18:33:46+00:00

P.BADE BECİT

ENGLISH

Tasarımcımız 1974 İstanbul doğumludur. Sanat ile ilk tanışması, dört yaşındayken, müteahhit dedesinin yeteneğini fark etmesi ve Maçka İstasyon Sanatevi Nurullah Berk Atölyesi’nde resim derslerine katılması ile başlıyor.

On yaşına kadar bu atölyede ayrıca Resim Heykel Müzesi’ ndeki çalışmalarda, Tomur Atagök ile resim ve seramik derslerine devam ediyor. Maçka Endüstri Meslek Lisesi’nde Fahrettin Baykal ve Fatih Aktaş gibi değerli eğitmenlerin öğrencisi oluyor.

Özellikle mekanlar üzerinde renk, şekil ve mobilya planlamaları ile öne çıktığından, iç mimar olmayı aklına koyuyor. Mimar Sinan Üniversitesi’nde okuma hayalleri ile yanıp tutuşsa da sınavlarda yedeğe kalıyor ve İstanbul Üniversitesi’nde Süreyya Önen’in öğrencisi olarak Türk çinisi ve seramik üzerine eğitim alıyor. Bu sırada gerek iç mimari gerekse İtalyanca üzerine çeşitli eğitimler alarak, İtalya Floransa’da özel bir okulda iç mimari ve tasarım eğitimine devam etme şansı buluyor. Prof. Luciano Landi ile seramik, Prof. David Palterer ile iç mimari ve tasarım üzerine çalışmalarına devam ediyor.

Türkiye’ye döndüğünde, Ege Bölgesi’nde özellikle taş evler ve mekan tasarımları ile ilgili mimar Namık Nalbantoğlu ile çalışıyor. Bu sırada sert peyzaj ve peyzaj bitkileri üzerine Bahçeşehir Üniversitesi’nde çeşitli eğitimler ile seminerlere katılıyor. Peyzaj mimarı Serap Yanar ile çalıştığı projelerde sert peyzaj bilgisini de geliştirme fırsatı buluyor.

2000 yılında, kendi projelerini ve uygulamalarını yapmaya başlayan tasarımcı, doğaya dost projeler üretmek adına çalışmalar yapıyor. Elliden fazla projede yer alıyor ve birçoğunu kendi tasarlıyor. Halen iç mimari çalışmalarına ve ev dekorasyonu ile mobilya tasarımlarına devam ediyor.

Bir arkadaşının gelin buketini tasarlayarak başladığı, kişiye özel gelin buketi

tasarımlarını, şimdi tüm gelinler için tasarlamak istiyor. Her gelinin özel bir çiçeği olduğuna inanıyor.

Erkek kardeşi ile çocukluklarında, her buldukları kedi, köpek, kaplumbağa ve hatta karga gibi canlıları eve getiren tasarımcı, yıllar içinde evlerini paylaştıkları bu küçük dostlarının da rahat edebilecekleri mobilyalar düşlemeye başlıyor. Hem rahat edecekleri hem de ev dekorunun bir parçası olabilecek, kullanışlı mobilyalar…

Bugün 11 yaşında olan İngiliz Spaniel Cocker cinsi, Shela isimli sadık dostu ile yaşıyor ve onunla geçen günlerini de bloğunda paylaşıyor.

Herkese daha güzel, sevgi ve barış dolu bir dünya diliyor.

P.BADE BECİT

Our designer who was born in Istanbul in 1974, first aquainted with art as her grandfather, who was an architect, had discovered her talent and enrolled her to the drawing classes in Maçka School of Arts at the studio of Nurullah Berk.

She pursued drawing lessons at the same studio and concurrently studied ceramics under the supervision of Tomur Atagök at the Art and Sculpture Museum until she was 10. Throughout her high school education, she had the chance to participate in the classes of reputable supervisors such as Fahrettin Baykal and Fatih Aktas.

Of particular interest on the effects of colour, figures and furniture design in architectural spaces, she decided to become an interior designer. She yearned for studying interior design at the Mimar Sinan Fine Arts University and despite her attempts she was notified as a reserve list candidate. Thus, she enrolled to the faculty of Fine Arts at the University of Istanbul where she studied Turkish glazed tiles and ceramics under the supervision of Süreyya Önen. In the meantime she attended advanced courses for interior designers and learned Italian. Thereafter, she enrolled to a private Art School in Florence where she studied ceramics together with interior architecture and design under the supervision of Prof. Luciano Landi and Prof. David Palterer respectively.

After she moved back to Turkey, she assisted Namik Nalbantoglu on his projects focused on Agean stone houses and lanscape design. Concurrently, she participated in various workshops and courses on hardlandscaping and landscaping offered by the University of Bahçesehir. Afterwards she ripened her skills on hardlandscaping during her tenure with landscape architect Serap Yanar.

In 2000, the designer initiated her own designs and applications to generate nature freindly projects. She has involved in more than 50 projects which most of them are her own designs. Currently, she continues to work as an Interior architect and designs furnitures as well as interior spaces.

As she enjoyed designing the bridal bouquet for one of her collegue, nowadays she would like all the brides to share this joy. Inasmuch as she believes that every bride identifies herself with a particular bouquet, she would like to be your bouquet designer.

Moreover she designs chic furnitures for our loyal pet friends in which they sleep in comfort.

She lives with her loyal pet friend Shela (English Spaniel) and in her blog she shares every story that they have been together among 11 long years.

She hopes for a better, more beautiful and a peaceful world.